MVR10D821K-S
Mfr.Part #
MVR10D821K-S
Datasheet
MVR10D821K-S
Description
VARISTOR 820V 3500A DISC 10MM HI
Stock
241
Capacitance @ Frequency :
120 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
3.5 kA
Energy :
110J
Maximum AC Volts :
510 V
Maximum DC Volts :
670 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
902 V
Varistor Voltage (Min) :
738 V
Varistor Voltage (Typ) :
820 V